Pašvaldības aģentūra
"Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs"

Baznīcas laukums 1, Cēsis
Latvija LV-4100
Tel. +371 64121772, +371 28307186
cesis@cesis.lv


Follow us
Atsauksmes
» Kultūras centrs » Vidzemes kamerorķestris


Vidzemes kamerorķestris
      Vidzemes kamerorķestra diriģents Andris Veismanis.

      Vidzemes kamerorķestris dibināts 1981. gadā.
    Tā pirmā vadītāja Igora Grapa iecere bija izveidot apvienību, kurā kopā muzicētu gan Vidzemes mūzikas skolu pedagogi, gan absolventi un audzēkņi. Darbs Vidzemes kamerorķestrī bijis pirmais solis orķestra saspēles mākslā daudziem jaunajiem mūziķiem, kuru gaitas šobrīd saistītas ar tādiem orķestriem kā Kremerata Baltica, Simfonietta Rīga, Latvijas Nacionālās operas orķestris un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris. Orķestra mūziķi atbilstoši sava kolektīva nosaukumam pārstāv visu Vidzemes novadu. Tie ir pedagogi no Cēsu, Valmieras, Limbažu, Mazsalacas, Jaunpiebalgas, Ērgļu, Gulbenes un Līgatnes mūzikas skolām, kā arī Cēsu mūzikas skolas un mūzikas vidusskolas audzēkņi un absolventi. Būtisks ieguldījums jaunās mūziķu paaudzes sagatavošanā ir arī Vidzemes kamerorķestra koncerti bērnu mūzikas skolās kopā ar šo skolu audzēkņiem. Ar Vidzemes kamerorķestri sadarbojušies daudzi no labākajiem Latvijas dziedošajiem un spēlējošajiem māksliniekiem (I. Galante, I. Kalna, K. Gailīte, S. Jēgers, E. Martinsone, D. Kalniņa, D. Krenberga, M. Kūlis, J. Maļeckis, A. Štrāls, K. Rūtentāls, A. Bigača u. c.). un komponistiem (P.Vasks, A.Maskats, P.Plakidis, A.Dzenītis).

  Vidzemes kamerorķestra diriģents Andris Veismanis ir viens no labākajiem senās mūzikas interpretiem Latvijā, ieguvis kordiriģenta izglītību Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā prof. Imanta Kokara klasē, kā arī mākslas maģistra grādu prof. Jāņa Dūmiņa klasē. A.Veismanis ir studējis simfonisko un operas diriģēšanu pie Jurija Simonova un specializējies senajā mūzikā pie klavesīnista un diriģenta Viljama Kristī Rīgā un Parīzē. Bijis Latvijas Nacionālās operas galvenais kormeistars (1997–2006) un kamerkora Sacrum mākslinieciskais vadītājs, kopš 2006. gada – Latvijas Nacionālās operas diriģents.

   Vidzemes kamerorķestra darbībā liela nozīme ir tiem koncertiem, kas koncertēšanas pieredzi sniedz arī jaunajiem mūzikas skolu audzēkņiem, kas uzstājas kopā ar profesionālu orķestri plašai auditorijai un tādējādi gūst nepieciešamo skatuves pieredzi. Cēsu A.Kalniņa mūzikas vidusskola ir pastāvīgais Vidzemes kamerorķestra sadarbības partneris, un mūzikas vidusskolas audzēkņi kļūst arī par orķestra mūziķiem.Printēt