Pašvaldības aģentūra
"Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs"

Baznīcas laukums 1, Cēsis
Latvija LV-4100
Tel. +371 64121772, +371 28307186
cesis@cesis.lv


Follow us
Atsauksmes
» Kultūras centrs » Amatiermākslas kolektīvi » Deju kolektīvi » Vaive » Tautas deju kolektīvs "Vaive"

Tautas deju kolektīvs "Vaive"


      
       Deju kolektīvs „Vaive” Solvitas Krastiņas vadībā darbojas kopš 1996. gada.
     Jau pirmajā sezonā kolektīvs piedalījās skatē, koncertā Madonas rajona Sarkaņos, Cēsu pilsētas svētkos, Limbažos Vidzemes novada deju svētkos un koncertā Dzērbenes Augstajā kalnā.
    1997./1998.gada sezonā kolektīvs skatē ieguva labus rezultātus un saņēma iespēju piedalīties Dziesmu un deju svētkos Rīgā. Kolektīvs devās pirmajā ekskursijā ārpus valsts robežas uz Ungāriju un sniedza koncertu Budapeštā. Arī 2002. gadā ekskursija uz Austriju un piedalīšanās festivālā „Kalna saules svētki” Insbrukā.
    Katru gadu kolektīvs piedalās deju skatē, koncertē tuvā un tālā apkārtnē, apvienojot koncertus ar ekskursijām Kurzemes pusē Dundagas specializētajā pansionātā, Latgales pusē – Viļakā un Rugājos, Vidzemes apkārtnē – Straupē, Ģikšos, Skujenē, Litenē. Rīgas pusē – Katlakalnā, Ropažos un Zemgalē – Bārbelē.
    Kolektīvs “Vaive” ir piedalījies Vidzemes deju svētkos Aizkrauklē, deju svētkos Valkā, Līgatnē un Ventspilī. Arī Dziesmu un deju svētkos Rīgā kolektīvs bijis 4 reizes - 1998., 2003., 2008., 2013. gadā. Šobrīd deju kolektīvs “Vaive” centīgi gatavojas, lai 2018. gadā jau piekto reizi nokļūtu Dziesmu un deju svētkos Rīgā. TDK “Vaive” koncertē arī Cēsīs - piedalās Cēsu pilsētas svētkos un Cēsu Pils parkā Līgo ielīgošanas koncertā.
   Kolektīvs par mājām dēvē Vaives pagastu, kur piedalās vairākos pasākumos – pagasta sporta svētkos un talkās, sakopjot estrādi, sniedz koncertus pagasta pensionāriem, priecē ļaudis Lieldienās, Jāņos un Valsts svētkos, ik pa 5 gadiem koncertā D.Gaiļa Dziesmu dienās Rāmuļos, kā arī Rāmuļu pamatskolas jubilejas pasākumos.
     Kolektīvs kā tradīcijas iekopis dzimšanas dienu atzīmēšanu, bērnu (jauno dejotāju) dzimšanu, talkas organizēšanu dejotāju lauku sētā, kopā pabūšanu pirtīs Ziemassvētku laikā.
     Kolektīvs par sevi saka šādi: “Mēs sanākam kopā, jo mums patīk tas, ko darām. Mums patīk mācīties, mācīt un dejot! Katru gadu kolektīva sastāvs mainās dažādu sociālo apstākļu dēļ. Nāk jauni dejotāji, kuri skolas gados nav dejojuši, bet tas mums netraucē būt dzīvespriecīgiem, smaidīgiem un lepniem par to, ka varam būt Vaives pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs un varam darboties Vaives tautas namā.”


Printēt