Pašvaldības aģentūra
"Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs"

Baznīcas laukums 1, Cēsis
Latvija LV-4100
Tel. +371 64121772, +371 28307186
cesis@cesis.lv


Follow us
Atsauksmes
» Kultūras centrs » Amatiermākslas kolektīvi » Deju kolektīvi » Randiņš » Bērnu un jauniešu tautisko deju kolektīvs “Randiņš”


Bērnu un jauniešu tautisko deju kolektīvs "Randiņš"

      Bērnu un jauniešu tautas deju kolektīvs „Randiņš” dibināts Cēsīs. 1999. gada rudenī, kad Sandra Bārtniece uzņēmās vadīt deju kolektīvu ar 40 bērniem (no 5.- 9.kl.) un 2000. gada pavasarī dejotāji aizstāvēja vadītājas diplomdarbu.
      Kopš 2003. gada deju kolektīvs darbojas Cēsu Kultūras centrā. „Randiņa” dalībnieku pulks pieaug ar katru jaunu deju sezonu. Kolektīva dejotāji ir vecumā no 4 līdz 18 gadiem, veidojot sastāvus vecuma grupās “Mazais Randiņš” (pirmskola), “Randiņš” 1.-2.kl. un 3.-5.kl.grupa, Randiņa studija (dejotāji 7 – 12.kl.), dalībnieku skaits šobrīd (2017. gads) sniedzas pāri 140.
      Uzsākot katru jauno deju sezonu rudenī, patstāvīgi tiek iestudētas plašas koncertprogrammas, kurās blakus latviešu etnogrāfiskajai un skatuviskajai dejai ir arī daudz jaunrades un oriģinālhoreogrāfijas, kā arī cittautu deju iestudējumi un deju uzvedumi. Jaunrades darba panākumi atzīti arī valsts mērogā – jaunrades deju konkursā „Mēs un deja” atzinības dejām: “Madaliņa”, “Saules meita”, “Ar vilciņu Rīgā braucu”, “Klabad(i) galdiņam”, “Kas dārzā”, “Sidraba kaladū”, “Saules deja”,”Trīs rītiņi” utt..  Dejas “Ak tu žē ” un “Galops” tika iekļauti X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku repertuārā.
      Vienlaikus ar jaunrades darba un meistarības pilnveidošanu, kolektīvs cenšas veicināt arī latviešu tautas dejas tradīcijas mantojuma apguvi, kā arī tautas tērpa tradīciju kopšanu un valkāšanu. Deju kolektīvs 2003. gadā tika uzaicināts piedalīties Latviešu tautastērpa izstādes atklāšanā Madridē (Spānijā), tā uzskatāmi parādot jauniešu interesi par latviešu tautas deju un tautas tērpu valkāšanas tradīcijām.
      Deju kolektīva sasnieguma meistarība ir apliecināta ar Laureātu diplomu IX – X - XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. Kolektīvs 2014. gada jūlijā piedalījās arī XIV Latviešu dziesmu un deju svētkos Kanādā, Hamiltonā.
      Deju kolektīvs „Randiņš”, pateicoties draudzībai ar deju kolektīvu „Padūkelis” (Viļņa), ir daudz koncertējis Lietuvā, piedalījies Lietuvas TV konkursos „Mažuju žvaigždu valanda” un “Duokim garu”. Ir sniegts priekšnesums Viļņas pilsētas Kultūras nodaļas rīkotajā uzvedumā „Busim drauge” Siemens hallē.
      DK„Randiņš” katru gadu plāno koncertus ārpus Latvijas robežām, dejotāji Latviju ir pārstāvējuši – Itālijā, Slovākijā, Ukrainā, Somijā, Zviedrijā, Turcijā, Spānijā, Lietuvā, Gruzijā, Bulgārijā, Polijā, Grieķijā, Maķedonijā. 2016. gada vasarā piedalījās starptautiskā projektā “Deja bez robežām” Francijā.
2009. gada maijā kolektīvs atzīmēja 10 gadu jubileju ar deju uzvedumu „Maija un Paija” pēc Annas Brigaderes lugas motīviem. Uz kolektīva 15 gadu jubileju tapa deju uzvedums „Laimes bērni” (Im.Kalniņa mūz.), izdejojot to uz jaunatklātās koncertzāles “Cēsis” skatuves.
     Šobrīd kolektīvs nopietni gatavojas Latvijas simtgades svētkiem 2018. gada vasarā – deju izvedumam “Māras zeme”.


Printēt