Pašvaldības aģentūra
"Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs"

Baznīcas laukums 1, Cēsis
Latvija LV-4100
Tel. +371 64121772, +371 28307186
cesis@cesis.lv


Follow us
Atsauksmes
» Kultūras centrs » Amatiermākslas kolektīvi » Deju kolektīvi » Raitais solis » Tautas deju ansamblis “Raitais Solis”

Tautas deju ansamblis"Raitais solis"


Moto: Katrs dejotājs ir kā neapstrādāts dimants. Deja ir saskarsme, kuras rezultātā viens dimants slīpē otru.

    Kolektīva mākslinieciskais vadītājs, horeogrāfs Andis Kozaks

   Tautas deju ansamblis „Raitais solis” dibināts 1945. gadā un šobrīd tajā dejo divi sastāvi - jaunieši un vidējās paaudzes dejotāji.
   Pie ansambļa „Raitais solis” īpašajiem sasniegumiem atzīmējami: XXIII Dziesmu un Deju svētku deju finālskates laureāti – 2.vietas ieguvēji; vairākkārtēji republikas Jaunrades deju konkursu Valmierā laureāti un veicināšanas balvu ieguvēji, kā arī nemainīgi Cēsu rajona un apriņķa skašu 1.pakāpes laureāti.
   Kolektīva deju repertuārs ir plašs un daudzveidīgs ne tikai horeogrāfiskā, bet arī mūsdienīgi modernā izpildījumā, jo „Raitais solis” labprāt iesaistās jaunos mākslinieciskos projektos, kā arī tiek aicināts piedalīties dažādos pasākumos ar vēsturisko deju, akmens laikmeta programmām, cittautu deju tēmām. Veic deju programmu sagatavošanu saviesīgiem vakariem, iestudē deju uzvedumus ar kolektīva vadītāja Anda Kozaka horeogrāfijām: Aiz kalniņa saule lēca, Alus lustes, Spēlēju, dancoju u.c. programmas. Balstoties uz dejotāju entuziasmu, kolektīvs vienmēr ir atvērts jauniem deju eksperimentiem.
   Lai dejotāju kolektīvā dzīve būtu daudzveidīgāka, ansamblī ir nostiprinājušās dažādas tradīcijas – jaunu dalībnieku uzņemšanas pasākums kolektīvā, jubilāru sumināšana, uzsākot jauno deju sezonu atpūtas brauciens rudenī pa Latvijas krāšņākajām vietām.

Plašāka informācija:
https://www.facebook.com/TDA-Raitais-Solis-546731875422890/?fref=tsPrintēt