Pašvaldības aģentūra
"Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs"

Baznīcas laukums 1, Cēsis
Latvija LV-4100
Tel. +371 64121772, +371 28307186
cesis@cesis.lv


Follow us
Atsauksmes
» Kultūras centrs » Amatiermākslas kolektīvi » Pūtēju orķestris "Cēsis"

Pūtēju orķestris "Cēsis"
   Pūtēju orķestri "Cēsis" vada diriģenti Jānis Puriņš un Evija Dāve.

    Pūtēju orķestris Cēsīs ir darbojies no 20.gs. 60.-tajiem gadiem, gadu gaitā kļūstot par vienu no Latvijas labākajiem orķestriem. 20.gs. 90.-to gadu pārmaiņu laiki nāk ar mājvietas zaudēšanu, pamazām arī  pūtēju orķestra darbība apstājas pavisam.
    2010.gadā grupiņa entuziastu nolemj, ka Cēsīs ir pietiekoši daudz apņēmīgu mūziķu, lai pūtēju orķestris "Cēsis"  varētu darbību atjaunot. Ar jaunizveidoto kolektīvu strādā diriģenti Andris Riekstiņš un Tālivaldis Narvils, apgūstot gan klasisku pūtēju orķestra repertuāru, gan Andra Riekstiņa aranžējumus. Kolektīvs aktīvi koncertē - vasaras vakaros pieskandināts Rožu laukums un parki Cēsīs, koncertēts arī visā Latvijā. Mūziķi uzdrīkstas piedalīties Baltijas pūtēju orķestru konkursā, snieguma ziņā stabili turoties līdzās koncertus un konkursus vairāk pieredzējušākajiem kolektīviem.
    No 2012.gada rudens Amdri Riekstiņu kolektīva vadīšanas darbā nomaina Jānis Puriņš un vada to arī šobrīd. Jānis Puriņš ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētais profesors un pūtēju orķestru mūzikas entuziasts.     
   Pūtēju orķestris "Cēsis" piedāvā visdažādākā rakstura repertuāru - var nospēlēt gan lauku zaļumballes, gan Valsts svētku pasākuma programmu, arī Ziemassvētku muzikālās noskaņas. Kolektīvs allaž ir atvērts jauniem dalībniekiem. Pūtēju orķestris "Cēsis" ik gadu priecē cēsniekus un pilsētas viesus, Cēsu svētku laikā modinot pilsētu ar orķestrmobīli, Ziemassvētku laikā spēlējot Adventes torņa mūziku no Sv. Jāņa baznīcas torņa un ik vasaru spēlējot zaļumballes.

Plašāka informācija:

https://www.facebook.com/PutejuOrkestrisCesis/?fref=ts


Printēt