Pašvaldības aģentūra
"Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs"

Baznīcas laukums 1, Cēsis
Latvija LV-4100
Tel. +371 64121772, +371 28307186
cesis@cesis.lv


Follow us
» Par Cēsu Kultūras un Tūrisma centru » Projekti » HANSA 2015 - 2018 » HANSAProjekts "Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (HANSA)”
01.10.2015.-30.12.2018.

Sadarbojoties partneriem no Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas, ir uzsākts jauns Centrālās Baltijas programmas 2014-2020 finansēts projekts “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (HANSA)”. Kā vēsta projekta nosaukums, tā galvenais mērķis būs popularizēt vēsturiskās Hanzas savienības vērtības, kas vēl mūsdienās, lielākā vai mazākā mērā, sastopamas katrā partnera pilsētā un, sadarbojoties projekta partneriem, veidot jaunus tūrisma produktus un piedāvājumus, lai kopīgi attīstītu Hanzu par vadošo tūrisma zīmolu Baltijas jūras reģionā.

Projektu īsteno vadošais partneris Gotlandes tūrisma attīstības aģentūra “Inspire Gotland” un partneri  Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs, Kokneses, Limbažu, Pārgaujas un Kuldīgas novadu pašvaldības, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldība un Vidzemes plānošanas reģions, savukārt no Igaunijas projekta partneri ir Pērnavas un Vīlandes pilsētu pašvaldības, bet no Zviedrijas – Gotlandes reģions. Kopējās projekta izmaksas 2 638 500€.

Papildus informācija par projektu:
projekta koordinatore Andra Magone, tel. 29154367, e-pasts: andra.magone@cesis.lv


Projekta ziņas

04.04.2017. Pārrobežu tūrisma piedāvājumi - jauna perspektīva ceļošanai

Tūrisma piedāvājumi, kas sniedzas pāri vairāku valstu robežām, ir pavisam nesen parādījušies tūrisma tirgū. Pie šādas atziņas “ITB Berlin” tūrisma izstādē nonāca HANSA projekta pārstāvji un daudzi tūrisma operatori no Eiropas un arī citām pasaules daļām.

24.03.2017. Cēsīs norisināsies viesmīlības darba konference
Pirmdien, 24.aprīlī plkst. 9:00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis” viesmīlības nozares profesionāļi aicināti uz darba un zinību dienas notikumu, kas apvienos  teoriju un praksi. Kādas ir reģiona viesmīlības un apkalpošanas jomas uzņēmumu aktualitātes? Kāpēc celt zināšanas par produktu, un kā to labāk pārdot? Seminārā būs iespēja gūt daudz praktisku padomu.

17.03.2017. Cēsu puses pavasara tūrisma uzņēmēju tikšanās
Otrdien, 28.martā, plkst.10:00 Koprades mājā SKOLA6 tūrisma uzņēmēji un ikviens interesents aicināti uz informatīvu dienu par tūrisma produktu veidošanas un popularizēšanas tēmām, kā arī klientu apkalpošanu.

21.02.2017. Mazās Hanzas pilsētas raisa interesi tūrisma izstādē Vācijā

Potenciālajiem tūristiem no Vācijas ir patiesa interese par mazajām Hanzas pilsētām un to tūrisma piedāvājumu. Par to varēja pārliecināties nesen notikušajā tūrisma izstādē “Reisen Hamburg” Vācijas pilsētā Hamburgā, kur mazās Hanzas pilsētas no Zviedrijas, Igaunijas un Latvijas apvienojās kopējā stendā HANSA projekta ietvaros, lai popularizētu savu tūrisma piedāvājumu.

10.02.2017. HANSA projekts uzsāk dalību tūrisma izstādēs

Gada sākums ierasti ir laiks, kad notiek tūrisma izstādes. Šogad pirmo reizi ar atsevišķu stendu apmeklētājus priecēs HANSA projekts, kas piedalīsies starptautiskās izstādēs Vācijas pilsētās Hamburgā un Berlīnē. Dalība tūrisma izstādēs sekmēs mazo Hanzas pilsētu, tai skaitā Cēsu, atpazīstamību starptautiskajā apritē.

14.11.2016. Ceļā uz “Hanzas gastronomiju”: fokuss uz vietējām iespējām
Vietējās izcelsmes produktiem ir potenciāls kļūt par ļoti nozīmīgu mūsdienu gastronomijas daļu. 14.novembrī par to bija iespējams pārliecināties Vīlandē (Igaunija), kur šefpavāri no septiņām Hanzas pilsētām (Cēsīm, Limbažiem, Kuldīgas, Straupes, Valmieras, Pērnavas un Vīlandes (pēdējās divas – Igaunija)) piedalījās starptautiskā meistarklasē zviedru kolēģa Mikaela Nipeliusa (Mikael Nypelius) vadībā.


22.09.2016. Cēsu puses tūrisma uzņēmēju rudens sanākšana Liepas muižā
Gardēdību un pieredzi pakalpojuma pārdošanas laikā kā tūrista pieredzējuma daļu aizvien biežāk atzīst gan tūristi, gan tūrisma pakalpojumu sniedzēji, tāpēc tikšanās, kura 2016.gada 28.septembrī notika Liepas muižā, galvenā tēma bija gastronomija un viesmīlība HANSA projekta kontekstā. Semināra mērķis ir informēt uzņēmējus par dažādiem gastronomijas un pārtikas aspektiem, uzsvērt vietējā produkta un dabs velšu lielo lomu tūrisma piedāvājumā, rosināt seminārā iegūto izmantot tūrisma produktu un pakalpojumu veidošanā un pārdošanā, kā arī aicināt ikvienu, savstarpēji sadarbojoties, aktīvi iesasitīties viesmīlīgas vides veidošanā.  Programmā lektori aptvēra tādas tēmas kā resursi, ilgtspējīga pārtikas izmantošana, “dabas ēšana”, stāstniecība un saskarsme. Semināra dalībnieki uzzināja par aktualitātēm projektā HANSA.
Ar programmu var iepazīties ŠEIT


15.09.2016. HANSA partneru tikšanās Cēsīs: pilsētu vēstures izpēte tuvojas noslēgumam
8.septembrī Cēsīs tikās projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” (HANSA) partneri, lai pārrunātu vasarā padarītos darbus un tuvāko mēnešu plānus.


07.06.2016. Tiek izsludināts iepirkums prezentāciju telšu izgatvošanai HANSA projekta ietvaros.
Viena no projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” (HANSA) aktivitātēm ir iedzīvināt Hanzas zīmolu, padarīt to atpazīstamāku. To paredzēts paveikt dodoties uz izstādēm, tirgiem un forumiem, kā arī organizējot pilsētā tirdziņus un aktivitātes, kas popularizētu Hanzas vārdu. Aktivitāšu nodrošināsānai ir nepieciešams kvalitatīvs, projekta vizualizācijai atbilstoss aprīkojums. Tai skaitā arī prezentāciju teltis
Ar iepirkuma nolikumu var iepazīties ŠEIT


23.05.2016. Cēsu Uzņēmēji piedalās izstādē Ahimā (Vācija).16.04.2016. HANSA projekta pilsētas iepazīst labākos piemērus, kā veicināt Hanzas mantojuma atpazīstamību
Projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” (HANSA) partneri, tai skaitā Cēsis, 10.–15. aprīlī viesojās Vācijā un Luksemburgā, kur mācību brauciena ietvaros pētīja piemērus, kā uzlabot Hanzas pilsētu tūrisma piedāvājumu.


14.04.2016. Tiek izsludināts iepirkums viduslaiku tērpu izgatvošanai HANSA projekta ietvaros.

Ar iepikuma nolikumu var iepazīties ŠEIT.


18.03.2016. Cēsīs tiks rīkots seminārs par jaunu tūrisma produktu veidošanu
Tikšanās laikā uzņēmēji uzzinās praktiķu viedokli par to, kā mazie un vidējie uzņēmumi sadarbības rezultātā var radīt pievilcīgus un pieprasītus tūrisma produktus. Seminārs tiek rīkots projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (HANSA)” ietvaros, kurā viens no būtiskiem mērķiem ir jaunu ceļojumu komplektu radīšana par Hanzas savienības mantojuma tēmām un to pārdošana. 


25.10.2015. Baltijas jūras reģionā uzsākts jauns projekts vēsturiskās Hanzas savienības vērtību popularizēšanai


Printēt