Atlasīt pasākumus
No
Līdz
 

Pašvaldības aģentūra
"Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs"

Baznīcas laukums 1, Cēsis
Latvija LV-4100
Tel. +371 64121772, +371 28307186
cesis@cesis.lv


Follow us
» Pasākumi Cēsīs

Datums no 2017-10-29
Laiks no 20:00
Datums līdz 2017-10-29
Laiks līdz
Nosaukums Reformācijai 500. Koncerts “Luters un laikabiedri”
Vieta Sv.Jāņa baznīca, L.Skolas iela 8
Cena
Svētdien, 29.oktobrī, plkst.20.00 Cēsu Sv.Jāņa baznīcā notiks Reformācijas kustības 500.gadskārtai veltīts koncerts ‘'Luters un laikabiedri’’.

Koncertā piedalīsies senās mūzikas vokālā grupa "Ars Antiqua Riga" (vadītājs Pēteris Vaickovskis), Lenards Gotlubs (lauta) un aktieris Varis Piņķis, kurš iejutīsies paša reformācijas tēva Mārtiņa Lutera tēlā.

Mūzikai Lutera dzīvē bija ļoti nozīmīga loma, viņš pats komponēja korāļus, bija apveltīts ar skanīgu balsi, spēlēja lautu. Par to atgādina Cēsu baznīcas ērģeļu prospekts, kur attēlots Luters ar lautu rokās. Viņš izteicies ļoti cildinoši par mūzikas vērtību: "Es labprāt gribētu no sirds augsti cildināt šo skaisto un daiļo Dieva dāvanu - brīvo mūzikas mākslu. Es uzskatu, ka tā ir ļoti nozīmīga un tātad arī karaliska un cildena māksla, es to apveltīšu ar cildinājumu pārpilnību, jo nespēju vien to diezgan slavēt un godāt." Pēc Lutera un viņa līdzgaitnieku pārliecības, līdzās teoloģiskai reformai bija nepieciešama arī muzikāla reforma, lai liturģiskais vēstījums un draudzes dziedātie korāļi skanētu dzimtajā valodā.

Koncertā skanēs Mārtiņa Lutera dziesmas un divu dedzīgu reformācijas ideju komponistu Johana Valtera un Kaspara Otmaira motetes, starp tām lautas interlūdiju pavadījumā dzirdēsim Lutera pārdomas stāstnieka Vara Piņķa interpretācijā.

Ieeja par ziedojumiem.

Koncertu atbalsta Cēsu novada pašvaldība
AtpakaļPrintēt