Atlasīt pasākumus
No
Līdz
 

Pašvaldības aģentūra
"Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs"

Baznīcas laukums 1, Cēsis
Latvija LV-4100
Tel. +371 64121772, +371 28307186
cesis@cesis.lv


Follow us
» Pasākumi Cēsīs

Datums no 2017-07-15
Laiks no 16:00
Datums līdz 2017-07-15
Laiks līdz
Nosaukums Astotajā Cēsu Kasešu naktī viesosies Juris Lapinskis
Vieta Mākslas telpa Mala, Lielā Skolas iela 4
Cena
Sestdien, 15.jūlijā, mākslas telpā „Mala” notiks jau astotais cikla „Kasešu nakts” pasākums. Tas veltīts analogajiem datu nesējiem – kasetēm un magnētiskajām lentām. Šoreiz „Kasešu nakts” sāksies jau sestdienas pēcpusdienā – plkst.16:00, jo pasākuma izglītojošajā daļā piedalīsies ļoti īpašs viesis – leģendārais skaņu inženieris un mūzikas kolekcionārs Juris Lapinskis no Rīgas. Pagājušā gadsimta 60.-70. gados viņš bija Padomju Savienībā zināmākais nelegālais ārzemju mūzikas tiražētājs jeb pirāts. Viņš pasākuma pirmajā daļā pastāstīs par mūzikas kolekcionāra dzīvi Padomju Savienībā un citām savām radošajām aktivitātēm, kā arī atbildēs uz interesentu jautājumiem.

Savas muzikālās aktivitātes Juris Lapinskis uzsāka bērnībā. Viņu aizrāva radio tehnika. Redzot dēla interesi, tēvs 1956. gadā viņam uzdāvināja radio aparātu „Rīga 10”. Izmantojot savas tehniskās prasmes, Juris uzlaboja radioaparāta iespējas un bez grūtībām varēja uztvert tādas radiostacijas, kā BBC World Service, Deutche Welle, Radio Nederland, Radio Cairo, Voice of America un citas. Tajā laikā Juris Lapinskis klausījās ļoti dažādu mūziku - no rokenrola, džeza, blūza un deju mūzikas līdz klasikai, tautasdziesmām un gospeļiem. Ārzemju mūzikas ierakstus no radio, gan savām, gan draugu vajadzībām, ar pašbūvēta magnetofona palīdzību, Juris sāka jau 1957. gadā. Ieraksti izdevās augstā kvalitātē tāpēc par tiem sāka interesēties arvien vairāk interesentu. Lai arī padomju gados tas bija ļoti sarežģīti, tomēr Juris Lapinskis atrada iespējas, kā nelegāli iegādājās jaunākās Eiropā un A.S.V. izdotās vinila plates, kuras par attiecīgu samaksu interesentiem ierakstīja magnētiskajās lentās. Pieprasījums bija tik liels, ka bieži trūka laika, lai visus pasūtījumus izpildītu, jo hobijs bija jāapvieno ar inženiera darbu Popova radiorūpnīcā. Reizēm pie mājas izveidojās cilvēku rinda. Pēc ierakstiem uz Rīgu ieradās melomāni arī no citām Padomju Savienības republikām.

Astoņdesmito gadu sākumā par Jura Lapinska aktivitātēm ieinteresējās padomju represīvās iestādes. Juri Lapinski apsūdzēja, un viņš uz astoņiem mēnešiem nonāca Centrālcietumā, bet pēc tam divus gadus pavadīja labošanas darbos dažādos ražošanas uzņēmumos Bolderājā, kā arī Cēsu un Aizkraukles rajonā. Tur viņš pamatā veica elektriķa pienākumus. Pēc Padomju Savienības izjukšanas Juris Lapinskis Rīgas Centrāltirgū sāka savu audio ierakstu biznesu. Tolaik mūziku ierakstīja un tirgoja pamatā lentās un kasetēs. Juris Lapinskis joprojām aktīvs ir arī mūsdienās. Viņš restaurē audio ierakstus un strādā radiostacijā „Merkurs”, kur veic tehniskā darbinieka pienākumus un vada savu raidījumu. Radiostacijas muzikālo noformējumu veido audio ieraksti no plašās Jura Lapinska kolekcijas.

Kasešu nakts” otrā daļa sāksies plkst.21:00, kad savu performanci klātesošajiem piedāvās Cēsu kasešu žokeju apvienības Zeme – Gaiss dalībnieki Andrejs Matvejs un Armands Kanaviņš. Pasākuma turpinājumā ap plkst.22:30 uz skatuves kāps viens no Latvijas elektroniskās deju mūzikas pamatlicējiem, pirmās deju mūzikas grupas „Dvēsele” dibinātājs, leģendārais Liepājas lenšu žokejs Mārcis Grīnbarts, kura augsto profesionālo līmeni bija iespēja novērtēt 4. Kasešu nakts apmeklētājiem. Pasākuma noslēgumā uzstāsies Cēsu kasešu žokejs Raimonds Mežaks. Par „Kasešu nakts” video noformējumu rūpēsies video žokejs Ģirts Užāns no Rīgas.

Informāciju sagatavoja Raimonds Mežaks
„Kasešu nakts” organizators
Kontakti:
E-pasts: raimonds.mezaks@gmail.com 
Twitter: @raimondsmezaks
Tālrunis: 29639946
AtpakaļPrintēt