Atlasīt pasākumus
No
Līdz
 

Pašvaldības aģentūra
"Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs"

Baznīcas laukums 1, Cēsis
Latvija LV-4100
Tel. +371 64121772, +371 28307186
cesis@cesis.lv


Follow us
» Pasākumi Cēsīs

Datums no 2017-06-19
Laiks no 19:00
Datums līdz 2017-06-19
Laiks līdz
Nosaukums Koncertuzvedums “Īs(t)a pamācība mīlēšanā”
Vieta Pils parka estrāde
Cena
Pirmdien, 19.jūnijā, plkst.19.00 Cēsu pils parkā notiks koncertuzvedums “Īs(t)a pamācība mīlēšanā”.

Vasaras saulgrieži vairs nav aiz kalniem, tāpēc Līgo gaidīsim kopā ar Dailes teātra aktieriem un viņu draugiem koncertuzvedumā “Īs(t)a pamācība mīlēšanā”. Režisora Intara Rešetina un dramaturga Egīla Šņores interpretācija par mīlestības tēmu būs vērojama šīs vasaras varenākajā saulgriežu uzvedumā Jēkabpilī, Saulkrastos, Tukumā, Cēsīs, Ikšķilē un Kuldīgā.

Aktieri no Dailes, kā arī citiem teātriem satiksies uz vienas skatuves, lai mīlas dziesmu zelta izlases pavadījumā pajautātu – Vai mīlestībai ir vecuma ierobežojums? Un vai mīlēt moderni ir nepieklājīgi?

Radošajā kolektīvā ir apvienojušies Āris Rozentāls, Mirdza Martinsone, Vita Vārpiņa, Ērika Eglija, Inita Sondore, Akvelīna Līvmane, Velta Straume, Marģers Eglinskis un citi.

Aizvadītajā gadā Intars Rešetins kā aktieris darbojās ne tikai Dailes teātrī, bet arī piedalījās pikantajā pašmāju kinofilmā “Svingeri”, taču šogad aktīvi strādā kā režisors.

Par iestudējumu “Īs(t)a pamācība mīlēšanā” Rešetiks saka: “Latviešu tautai vajag vairāk mīlēt, mīlēties un mīļoties – ļauties tam. Tad arī mums kā nācijai būs gaiša nākotne!”

Kādreizējā latviešu televīzijas seriāla „Sirdsmīļā Monika” galvenās lomas atveidotāja Mirdza Martinsone, kura koncertuzvedumā iejutīsies kolorītās dāmas Jadvigas tēlā, par izrādi saka: „Man ir jaunums strādāt ar Intaru kā ar režisoru, iepriekš esmu sadarbojusies ar viņu kā aktieri. Izrāde ir humors, lauki un īsta jautrība - esam laba aktieru kompānija un tas man ļauj izbaudīt šo procesu.”

Savukārt galvenās lomas atveidotājs Āris Rozentāls jau iejuties lomā un atcerās savus jaunības dienu Jāņus: „ Es atceros savus visforšākos Jāņus, un tādi tie ir bijuši tikai vieni – tā meitene bija brīnišķīga, un man izdevās viņu izvilkt vienatnē, pēc tam jau sekoja papardes zieds un viss pārējais! Es biju jauns un tā arī bija mana lielākā mīlestība, tieši Jāņos!”

Koncertuzveduma "Īs(t)a pamēcība mīlēšanā” nosaukums daļai skatītāju varētu saistīties ar visiem zināmu Rūdolfa Blaumaņa feļetonu “Īsa pamācība mīlēšanā”, taču Rešetina režisētajā iestudējumā ar Blaumaņa feļetonu kopīgais ir tikai “mīlestība” un tas kalpojis kā iedvesmas avots šim oriģināldramaturģijas darbam.

Neskatoties uz to, ka iestudējums ir par mīlestību un mīlēšanu, kas varētu likties piemēroti tikai pieaugušajiem, tomēr koncertuzvedums būs domāts visai ģimenei. Mazākie ģimenes locekļi varēs izbaudīt komiskās un paradoksālās situācijas pieaugušo dzīvē, bet lielākie, lasot starp rindiņām, spēs atrast ko pikantāku.

Biļetes uz brīvdabas izrādēm iespējams iegādāties “Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā, kā arī izrāžu norises vietās uz vietas.

Vairāk informācijas: Niks Volmārs, niks@iamvolume.lv, tel.nr +371 22313358
AtpakaļPrintēt