Atlasīt pasākumus
No
Līdz
 

Pašvaldības aģentūra
"Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs"

Baznīcas laukums 1, Cēsis
Latvija LV-4100
Tel. +371 64121772, +371 28307186
cesis@cesis.lv


Follow us
» Pasākumi Cēsīs

Datums no 2017-08-05
Laiks no 21:00
Datums līdz 2017-08-05
Laiks līdz
Nosaukums Osvaldo Golihova opera "Ainadamar". CMF2017
Vieta Pils parka estrāde
Cena
Operas iestudējumā piedalās: solisti, kora “Kamēr...” sieviešu balsu grupa, Liepājas Simfoniskais orķestris, diriģents Andris Poga.

Osvaldo Golihova opera Ainadamar (no arābu valodas – ‘asaru avots’) ir viens no 21. gadsimta spilgtākajiem pienesumiem operžanrā – iespaidīgs, kaislīgs, melodisks, lirisks un dramatisks stāsts par Federiko Garsiju Lorku un aktrisi Margaritu Širgu. Šie abi izcilie cilvēki bija domubiedri un draugi, iespējams, viņus sēja arī romantiskas attiecības.

Operas satura pamatā ir trimdā Urugvajā dzīvojošās Margaritas Širgu atmiņas par vairākus gadu desmitus seniem notikumiem Spānijā – Lorkas lugas “Mariana Pineda” uzvedumu Širgas teātrī un 1936. gadu, kad Lorka nolemj nevis braukt kopā ar Širgu uz Latīņameriku, bet par spīti draugu brīdinājumiem dodas uz dzimto Granādu, kur viņu nenoskaidrotos apstākļos noslepkavo.

Golihovs radījis spāniskiem ritmiem, flamenko afektiem, arābu vinjetēm, ebreju motīviem, trokšņu asociācijām un kaislīgām melodijām bagātu, krāšņu, graujošu un dziļi aizkustinošu meistardarbu, kura koncertiestudējums Cēsu Pilsparka estrādē būs neaizmirstams piedzīvojums, ņemot vērā, cik daudzus Latvijas iedzīvotājus fascinē viss spāniskais, mistiskais un kaislīgi emocionālais.

Operas Ainadamar iestudējumi guvuši grandiozus panākumus ASV lielākajos opernamos, Austrālijā, Granādā, Madridē un daudzās citās vietās.

Osvaldo Golihovs ir pasaulē pieprasīts Argentīnā dzimis komponists. Viņa darbus atskaņo tādi mākslinieki kā Roberto Spano, Dona Apšova, Kronos kvartets, Bostonas, Ņujorkas, Čikāgas, Atlantas, Losandželosas simfoniskie orķestri. Viņš sacerējis mūziku divām Frānsisa Forda Kopolas filmām. Komponējis jaundarbu Ņujorkas Metropoles opernamam un vijolkoncertu Leonīdam Kavakam. Golihovs bijis daudzu slavenu simfonisko orķestru rezidences komponists. Kopš 1991. gada Vusteras (Masačūsetsa, ASV) Svētā Krusta Mūzikas koledžas profesors.
AtpakaļPrintēt