Atlasīt pasākumus
No
Līdz
 

Pašvaldības aģentūra
"Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs"

Baznīcas laukums 1, Cēsis
Latvija LV-4100
Tel. +371 64121772, +371 28307186
cesis@cesis.lv


Follow us
» Pasākumi Cēsīs

Datums no 2017-07-23
Laiks no 22:00
Datums līdz 2017-07-23
Laiks līdz
Nosaukums Kino programma “Upe”. Agire, dievu dusmas. CMF2017
Vieta Ērgļu klintis
Cena
1934. gadā, izmantojot vācu kompānijas UFA atbalstu, tika izveidota viena no pirmajām skaņu filmām Latvijā - dokumentālā filma “Gauja” (rež. Kristaps Linde, op. Eduards Kraucs). Tā ir unikāls kultūrvēsturisks dokuments, kurā uzskatāmi atklājas gan attiecīgajam laika periodam raksturīgā tēlainība un nacionālās pašapziņas pacēlums, gan arī fiksēti daudzi nu jau izzuduši objekti un Latvijas kultūrā nozīmīgas personības – Jāzeps Vītols, Kārlis Skalbe, Edvards Treimanis-Zvārgulis. Šīs filmas 35mm kopija ir saglabājusies Kino muzeja krājumos. Diemžēl šī unikālā filma vēl nav digitalizēta labā kvalitātē, un šīs filmas izrādīšana Cēsu festivālā reizē būtu arī iespēja veikt šīs filmas kvalitatīvu skenēšānu studijā “Lokomotīve”.
Turpinājumā - Mārtiņa Grauda televīzijas filma "Gauja. Divreiz vienā upē", kas atkārto 1934. gada filmas "Gauja" ceļojumu.

Festivāla laikā kino “Upe” iecerēts parādīt četras filmas, kuras veidojuši stilistiski ļoti atšķirīgi režisori no dažādām valstīm. Franču režisora Žana Vigo darbs “L”Atalante” (1931) tiek ierindots starp visu laiku izcilākajām kinolentēm, kurā poētiskā pasaules uztvere organiski saplūst ar ļoti precīzu un brīžiem nesaudzīgu cilvēku attiecību portretējumu. Savukārt trilleris “Mednieka nakts” (1955) ir ne tikai izcilā britu aktiera Čārlza Lotona vienīgais darbs kino režijā, bet arī emocionāli piesātināts ceļojums pa cilvēka dvēseles tumšākajiem nostūriem ar iespaidīgu Roberta Mičuma un Šelijas Vintersas aktierspēli. Ar izcilu Klausa Kinska aktierspēli izceļas arī vācu režisora Vernera Hecoga filma “Agire, Dieva dusmas” (1972), kas filmēta ekstremālos apstākļos Amazones džungļos un kurā piedalās milzīgs daudzums masu skatu dalībnieku autentiskos 16. gadsimta Brazīlijas konkistadoru tērpos. Pavisam savādāka ir brazīliešu režisora Ozualdo Ribeiro Kandejasa filma “Robeža” (1967) – darbs, kas balansē uz spēlfilmas, kinematogrāfisku eksperimenta un dokumentālā kino robežas, neparasts Sanpaulu portretējums ar jaunu izteiksmes formu meklējumiem un neparastiem naratīviem risinājumiem.

Kino seansi notiek Gaujā pie ērgļu klintīm katru nedēļu visa festivāla garumā.

Skatītājiem tiek uzbūvēti 6 platformas plosti ar uzvelkamiem jumtiem lietus gadījumam. Uz katra plosta var novietoties vismaz 15 krēslus.

Skatītāji, iestājoties tumsai tiek sasēdināti uz plostiem, un plosti tiek ievilkti upes vidū pret Ērgļu klintīm un noenkuroti.

Kinoseansiem uz klinšu vertikālās plaknes ir uzstādīts liels ekrāns. Apskaņošana notiek ar individuālajām radio austiņām vai skaņu aparatūru, kas novietota virs klintīm.

Skatītājiem rodas īpatnēja realitātes sajūta, esot naktī, upes vidū, dabā un skatoties klasiskas filmas par upi.
Cenšamies panākt sajūtu kompilāciju no dabas skaņām, smaržām un sajūtām kombinācijā ar kino radīto ilūziju. Šāds projekts Latvijā vēl nav bijis. 
AtpakaļPrintēt