Atlasīt pasākumus
No
Līdz
 

Pašvaldības aģentūra
"Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs"

Baznīcas laukums 1, Cēsis
Latvija LV-4100
Tel. +371 64121772, +371 28307186
cesis@cesis.lv


Follow us
» Pasākumi Cēsīs

Datums no 2017-07-16
Laiks no 19:00
Datums līdz 2017-07-16
Laiks līdz
Nosaukums Pianista Reiņa Zariņa un holandiešu mākslinieces Marilēnes Šiltkampas performance MusicPainting/Live. CMF2017
Vieta Vidzemes koncertzāle Cēsis, Raunas iela 12
Cena
Viens no idejas autoriem Reinis Zariņš raksta: “MusicPainting/Live pamatā ir mūzikas un gleznas vienlaicīga tapšana, kur glezna ir tieša mūzikas satura reprezentācija. Dzīvā izpildījuma būtība ir tajā, ka gleznas “notikumi” parādās vienlaikus ar atbilstošajiem notikumiem mūzikā – gluži kā kamermuzicēšanā. Svarīgi atzīmēt, ka vairums mūsu izveidoto vizuālo risinājumu ir abstrakti vai simboliski, tāpat kā pati mūzika; mēs apzināti vēlamies izvairīties no programmatisku darbu vizualizēšanas, jo tas automātiski velk pie stāstiņu zīmēšanas. Mūsuprāt, krāsu un figūru simbolika līdzās neparastām tekstūrām un spektriem daudz precīzāk prezentē mūzikas bezvārdu spēku.”
Mūzikas atskaņojuma un gleznas tapšanas sinhronais projekts ilgst 70 minūtes bez pārtraukuma un aplausiem starp skaņdarbiem.

Programmā: Friderika Šopēna monumentālā Ceturtā balāde, Morisa Ravela distancēti elegantais valsis, Roberta Šūmaņa maģiskā Fantāzija op. 17, Baha – Buzoni grandiozā Čakona, Sezāra Franka vērienīgā Prelūdija, korālis un fūga, Johannesa Brāmsa ņirbīgās Septiņas fantāzijas op.116.

Programma veidota ar vērienu – tai plašs emocionālais un vēl jo vairāk informatīvais diapazons, un izvēlētā mūzika ir ārkārtīgi radoša augsne, kurā sakņot vizuālās mākslas darbu. Sagaidāms interesants, turklāt neprognozējams rezultāts.

Reinis Zariņš ir vairākkārtējs Lielās mūzikas balvas ieguvējs, ievērojams un dziļi domājošs mūziķis, kurš savās soloprogrammās daudzkārt pierādījis, cik negaidītas krāsas un saturu iespējams piešķirt it kā labi zināmiem skaņdarbiem.
AtpakaļPrintēt