Pašvaldības aģentūra
"Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs"

Baznīcas laukums 1, Cēsis
Latvija LV-4100
Tel. +371 64121772, +371 28307186
cesis@cesis.lv


Follow us
Atsauksmes
» Cēsu muzejs » Piedāvājums » Muzejs bērniemCēsu Vēstures un mākslas muzejs piedāvā
SVINĒT SVĒTKUS BĒRNIEM MUZEJĀ!
         

Dzimšanas dienas svinības Jaunajā pilī “Sveču balle”

Bērniem no 5 līdz 8 gadiem, max viesu skaits – 15 personas, svinību ilgums 3h, maksa 75 EUR

Godinot jubilāru dzimšanas dienā, gaviļnieks un viesi iepazīstas ar sveci kā gaismas ķermeni pagātnē - tās attīstību un pielietojumu līdz mūsdienām. Izpēta ar sveču gatavošanu un izmantošanu saistītus priekšmetus no muzeja krājuma. Paši gatavo jubilāra dzimšanas dienas tortei svecītes un sveci, ko paņemt par piemiņu no svinībām.
Jubilāram par godu notiek Sveču balle - viesi, skanot klasiskajai mūzikai, vēro kā dejo sveces, iet ar gaismas saukšanu un radīšanu saistītās rotaļās, dodas apskatīt Cēsu pilsētas panorāmu no Lademahera torņa skatu laukuma.


Dzimšanas dienas svinības Jaunajā pilī “Uzdevumiem pa pēdām”

Bērniem no 8 līdz 12 gadiem, max viesu skaits- 15 personas, svinību ilgums 3h, maksa 75 EUR

Gaviļnieks un viesi, vadoties pēc norādēm, iepazīstas ar muzeja ekspozīciju, kurā jāatrod pareizais ceļš un lādīte ar veicamo uzdevums. Ekspozīcijā jāatrod atbilde uz jautājumu, pēc norādēm jādodas tālāk. Pavisam jāatrod 11 lādītes un jānoskaidro atbildes uz 17 jautājumiem. Kad lādītes atrastas notiek sarunas par atrastajām atbildēm. Pēdējā lāde ir vislielākā - tajā ievietotas viesu dāvanas jubilāram, šo kārbu var atvērt vienīgi jubilārs, kārbā arī muzeja dāvana - Lademahera torņa skatu laukuma apmeklējums.


Dzimšanas dienas svinības muzejā “19. gadsimta skolā”
(Svētki notiek vecpilsētā, muzeja atklātajā krājumā  Skolas ielā 6)

Jubilāriem, kuri svin 10-99 gadus, max viesu skaits – 15 personas, svinību ilgums 3h, maksa 75 EUR

Svinību laikā dzimšanas dienas jubilārs un viesi uzzinās, kādi bija 19.gs. bērni un viņu ceļš uz skolu. Skolas kārtība un tur lietotie priekšmeti, svešvārdi. Dažus no skolēnu piederumiem - tāfelītes un improvizētu grifeli, tinti un spalvu, bleipeideri viesi izmēģinās paši.
Gaviļnieka godināšanai katrs viesis veidos savu apsveikuma kartīti, kas raksturīga 19. gadsimtam.
Mēģinot iejusties 19.gs. skolas atmosfērā un pielietot tās mācību metodes, noskaidrosim, kuram vislabāk izdodas mācīties 19.gs.! Labāko skolēnu - jubilāru godinot, visi dodas ekskursijā uz Jaunās pils Lademahera torni.

Pieteikšanās un sīkāka informācija pa tālr. 22014848, Evita Muceniece
 ĢIMEŅU ISTABA MUZEJĀ


Apmeklējot muzeju kopā ar ģimeni, zināšanas nostiprināt un daudz jauna uzzināt ir iespējams ģimenes istabā. Šī ir īpaša telpa, kur dažādu vecumu ģimenes locekļi var atpūsties pirms došanās tālāk Tajā iespējams ne vien pārrunāt redzēto, bet atsaukt to atmiņā verot interaktīva skapja durtiņas, aiz kurām vienmēr sagaidīs pārsteigums, krāsojot zīmējumus vai spēlējot galda spēli.
Kas ievērojams notika Latvijā gadā, kad piedzimu es, mamma vai vecaistēvs? Kas bija Cēsu kauju varoņi? Kā skanēja, smaržoja un kā notika blēņas Jaunajā pilī? Kā izskatījās Lielais salons, kad tur notika balles? Ko galvā lika bruņinieki un kas savas pēdas atstāja viduslaikos? Šie ir jautājumi, uz kuriem atbildes interaktīvā veidā varēs meklēt visa ģimene kopā!CEĻVEDIS BĒRNIEM MUZEJĀ

 Cēsu muzejs īpaši ciemos gaida ģimenes ar bērniem. 
Ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu izdots muzeja ekspozīcijas „Cēsis – Latvijas vēstures simbols” ceļvedis ģimenēm.
Muzeja ceļvedis iezīmē īpašu – bērnu ceļu muzeja ekspozīcijā.

Ilustrētā grāmatiņa lasītājus aizvedīs izzinošā un uzdevumiem bagātā ceļojumā pa muzeju, kura laikā varēs ne vien iepazīt nozīmīgākos Cēsu vēstures notikumus, bet arī uzzināt, kādas dāvanas savā septītajā dzimšanas dienā vēlējās saņemt mazais grāfs Emanuels. Ceļveža „pavadījumā” muzeja apmeklējums vecākiem kopā ar bērniem noteikti pārvērtīsies ne tikai par izzinošu, bet arī aizraujošu piedzīvojumu.
Ceļveža idejas un teksta autori ir cēsnieki Elīna un Gundars Kalniņi, savukārt ilustrācijas un māksliniecisko noformējumu veidojušas Latvijas Mākslas akadēmijas studentes Arta Kalniņa un Monta Apsāne.

Ceļvedi apmeklētāji var iegādāties kopā ar muzeja apmeklējuma ieejas biļeti.
Printēt