» Kultūras centrs » Amatiermākslas kolektīvi » Kori » Wenden » Jauktais koris "Wenden"

Jauktais koris "Wenden"


Jauktais koris "Wenden"
Kora mākslinieciskā vadītāja, diriģente Marika Slotina – Brante.

    Seno, vācisko pilsētas nosaukumu Wenden nes koris, kuru var dēvēt par dzīvu un radošu. Tas dibināts 1987. gada 18. septembrī, savu darbību uzsākot pie tā laika slavena ērģelnieka, diriģenta Oļģerta Cintiņa un mūzikas vidusskolas pedagoģes, diriģentes Astrīdas Grandavas.
Pie diriģenta pults ir darbojušies Jānis Stirna, Gints Kaminskis, Arvīds Vasmanis, Ēriks Derums, Ilga Šķendere un Agnese Harjū. Kopš 2002. gada kora māksliniecisko vadību un diriģenta pienākumus veic jauna, enerģiska diriģente Marika Slotina - Brante.
    „Wenden” atšķiras no citiem kolektīviem ar lielu tematisku uzvedumu veidošanu. Pirmais bija 2005. gadā iestudētā „Liturģiskā drāma”, kura pirmoreiz izskanēja Viduslaiku svētkos. Kā atslodze nopietnībai seko jautra, sadzīviska programma „Lustīt, manu, līksmīt manu,” tad „Streļķu dziesmas” kopā ar Arti Robežnieku un patriotiskā „Te ir tā vieta”, Ziemsvētku programmas, liriski emocionālais uzvedums „Pa zelta pavedienu”, jautrais „Saulgriežu jampadracis” u.c.
    Koris aktīvi sadarbojas ar Cēsu novada pašvaldību, regulāri atbalstot kultūras pasākumus un aktivitātes novadā, sniedzot dažāda veida, satura koncertprogrammas. Koris ir aktīvs kultūras dzīves pasākumu dalībnieks, sezonā ir 20 - 30 koncerti dažādās Latvijas vietās un ārpus tās.
    Kora “Wenden” mēģinājumi notiek katru pirmdienu un trešdienu no 17.30 līdz 21.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”.