» Cēsu muzejs » Izstāžu nams

Izstāžu nams
     CĒSU IZSTĀŽU NAMS


Cēsu Izstāžu nams ir neparasts ar savu telpu arhitektonisko risinājumu. Izteiksmīgās, koka konstrukcijām veidotās telpas divos stāvos un piecās zālēs, dod iespējas rīkot daudzveidīgas izstādes, bet telpu izcilā akustika regulārus nopietnās mūzikas koncertus. Tā ir vieta, kur cēsnieki un viesi pulcējas dažādos pasākumos. Izstāžu namā izstādes mainās ik mēnesi un gadā tiek iekārtotas apmēram 26 mākslas ekspozīcijas, sarīkoti ap 40 koncertiem. Izstāžu tiek rīkotas latviešu mākslinieku personālizstādes. Sadarbībā ar ārvalstu vēstniecībām Latvijā, nozīmīga vieta ir ārzemju mākslinieku asociāciju rīkotām darbu skatēm.

 No 1982. gada Cēsīs notiek starptautiskais akvareļglezniecības plenērs „Cēsis”. Daudzu gadu darbības laikā no mākslinieku dāvinājumiem muzeja mākslas krājumā izveidojusies nozīmīga mūsdienu akvareļu kolekcija. Kolekcijā glabājas 300 mākslas darbi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Ukrainas, Armēnijas, Gruzijas, Krievijas, Zviedrijas, Dānijas, Beļģijas, Anglijas, Īrijas, Amerikas, Indijas, Vācijas, Austrālijas, Austrijas, Polijas, Ungārijas un Taivānas mākslinieku darbiem, kuri piedalījušies plenēros. „Cēsu plenēra vieta un nozīme mūsdienu latviešu akvareļglezniecības attīstībā ir neapšaubāma. Varam teikt, ka tiešāk vai netiešāk ar šī pasākuma norisēm ir saistīts tik pat kā viss mūsu akvarelistu kolektīvs, bet ar ārvalstu mākslinieku līdzdalību tajā ienāk zināma plašuma telpa.” Romis Bēms(1927. – 1993.), Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, viens no plenēra dibinātājiem.

   Ar daudzveidīgi izstāžu, koncertu un citu sarīkojumu darbību Izstāžu nams iekļaujas Cēsu, Latvijas un pasaules kultūras procesos.