Pašvaldības aģentūra
"Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs"

Baznīcas laukums 1, Cēsis
Latvija LV-4100
Tel. +371 64121772, +371 28307186
cesis@cesis.lv


Follow us
Atsauksmes
» Cēsu muzejs » Piedāvājums » Ekskursijas

EKSKURSIJAS


Esiet laipni aicināti Cēsu pils kompleksā gan individuāli, gan ekskursijās
izzināt Cēsu pils un vecpilsētas vairāk kā 800 gadus seno vēsturu!

 
Ekskursijas Cēsu pils kompleksā:

Viduslaiku pils 

Pils kalpotāja pavadībā varēsiet doties pastaigā pa pils dārzu, atklāt pils apveidus esot iekšpagalmā, kā arī, sajūtot seno auru, uzkāpt Rietumu tornī lukturīšu gaismā. Varēsiet arī sastapt viduslaiku tērpos ģērbtus amatniekus, kuri pastāstīs un demonstrēs savas prasmes.

Ekskursijas ilgums 1,5 h
27,00 EUR latviešu valodā
35,00 EUR svešvalodās
+ ieejas biļete pilī


Jaunā pils – muzeja ekspozīcija

Atklāsiet, kas bija pirmie Cēsu iedzīvotāji, kāda bija dzīve viduslaiku pilsētā. Iespējams apskatīt interaktīvo ekspozīciju “Cēsis – Latvijas vēstures simbols” un pils restaurēto 18. – 19.gs. interjeru. Cēsu ainavu varēsiet vērot no pils Lademahera torņa.

Ekskursijas ilgums 1,5 h
27,00 EUR latviešu valodā
35,00 EUR svešvalodās
+ ieejas biļete pilī
Jaunā pils - ciemos pie grāfiem Zīversiem

Kopā ar pils kalpotāju ielūkosimies pilsmuižas īpašnieku grāfu fon Zīversu sadzīvē 18. - 19. gadsimtā. Atklāsim muižas īpašo pasauli, kur bija savi rituāli, noteiktas sadzīves normas, saimniekošanas un brīvā laika pavadīšanas veidi. Uzzināsim, kādas balles  rīkotas pils Lielajā salonā, kādi ēdieni gatavoti pils virtuvē, kur atradās grāfa vīna pagrabs, kafijas izstaba un pils bibliotēka.

Ekskursijas ilgums 1,5 h
27,00 EUR latviešu valodā
35,00 EUR svešvalodās
+ ieejas biļete pilī

Ekskursijas Cēsu vecpilsētā un tuvākajā apkārtnē:

Cēsu vecpilsēta
Iepazīt viduslaiku Cēsis, uzzināt nostāstus, kas apvij Livonijas ordeņa Cēsu pili un vendu apdzīvoto Riekstu kalnu. Uzzināt daudzu pilsētas namu vēsturi, izbaudīt mazpilsētas šarmu, kā arī apskatīt pilsētas parkus un baznīcas, iespējams ekskursijā pa Cēsu vecpilsētu.
 
29,00 EUR latviešu valodā
43,00 EUR svešvalodās

Ekskursija “Naksnīgās Cēsis lāpu gaismā”
Pastaigā pa naksnīgajām Cēsīm atklāsiet pilsētas burvību.  Ar nostāstu un leģendu palīdzību ielūkosieties pilsētas vēstures mazāk zināmajās lappusēs. Lukturīšu gaismā dosieties pa pilsētas bruģētajām ieliņām, izgaismotajiem parkiem un laukumiem.

44,00 EUR latviešu valodā
61,00 EUR svešvalodās

Tematiskā ekskursija “Hanzas pilsēta Cēsis”

Dodies pastaigā pa Cēsu bruģētajām ieliņām un atklāj, kā šī Livonijas mazpilsēta viduslaikos, atrodoties nozīmīgu tirdzniecības ceļu krustpunktā un iekļaujoties Hanzas tirdzniecības pilsētu savienībā, iemantojusi rosīgas tirdzniecības pilsētas slavu. Ekskursijas laikā iepazīsti Cēsu vecpilsētas viduslaicīgo gaisotni un uzzini, kur atradušies senie tirgus laukumi un preču noliktavas, pa kuriem vārtiem pilsētā iekļuvuši un ar ko tirgojušies tuvu un tālu zemju tirgotāji, un ar kādiem bargiem likumiem bijis jārēķinās katram, kas vēlējies tirgoties Cēsīs.
Maršruts: Pils laukums  – Riekstu kalns – Sv.Katrīnas baznīca – Sv.Katrīnas vārti – Naudas kaltuve – Līvu laukums – Krievu tirgotāju kvartāls – Tirgus laukums (Rožu laukums) – Sv.Jāņa baznīca – Raunas vārti. Ekskursijas ilgums 1,5 h

31,00 EUR latviešu valodā
38,00 EUR svešvalodās


Lielā pilsētas ekskursija ar klienta transportu 1,5 h / bez transporta 2 h
Brauciena laikā iespējams atklāsiet, cik daudzveidīgas ir Cēsis! Pavērsies skats uz Cēsu pilsētas parkiem, par godu Latvijas brīvības cīņām uzstādīto pieminekli ar zelta sauli Vienības laukumā, padomju gados tapušo industriālo rajonu, jauno Vidzemes koncertzāli “Cēsis, kā arī dabas bagātībām Gaujas krastā pie Cēsīm.
Ekskursiju iespējams pielāgot individuālajām vēlmēm, ņemot vērā laika ierobežojumu un interesējošos objektus.

35,00 EUR latviešu valodā
52,00 EUR svešvalodās

Ekskursija Cēsu apkārtnē ar klienta transportu
Cēsis un tās apkārtnē ir bagāta dabas un kultūras objektiem, te katrs apmeklētājs atradīs sev ko interesantu: Zvārtas iezis, Ērgļu klintis, Sarkanās klintis un Rūcamavots, Ungurmuiža, Āraišu arheoloģiskais muzejparks/ezerpils un vēl daudzi citi!
Ekskursiju iespējams pielāgot individuālajām vēlmēm, ņemot vērā laika ierobežojumu un interesējošos objektus.

61,00 EUR latviešu valodā
70,00 EUR svešvalodās

Cenrādis gida pakalpojumiem - ŠEIT

Ekskursiju pieteikšana
Cēsu pils kompleksa Apmeklētāju centrā, Pils laukums 9, Cēsis:

Tel.: +371 64121815
Mob. tel.: +371 26576111
E-pasts: pils@cesis.lv

Printēt